„Jaki dziś dzień – zapytał Puchatek,
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.”

Zdecydowanie nasz też ulubiony! 18 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA. Nie jest to data przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia urodził się twórca uwielbianego przez dzieci na całym świecie sympatycznego misia.

Z tej okazji dzieci wzięły udział w zadaniach ukrytych w przedszkolnym Stumilowym Lesie. Korzystając z mapy podążały śladami przyjaciół Kubusia Puchatka rozwiązując zagadki. Zbierały słoiczki z miodem, śpiewały misiowe piosenki.

Po wykonaniu zadań, wykonano pamiątkowe zdjęcia, a dzieci udały się na przyjęcie urodzinowe Kubusia Puchatka i słodki poczęstunek.

Wierzymy, że dzieci na długo zapamiętają wartości płynące z historii o Kubusiu i przyjaciołach – nieważne jacy jesteśmy z zewnątrz – ważne co mamy zapisane w naszych serduszkach.