Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu małego niedźwiadka. Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. Gniewskie przedszkolaki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia miały dzień pełen atrakcji. Każe dziecko przyniosło swoją ulubioną pluszową przytulankę. Mogło się nią bawić, wymieniać z kolegami, śpiewać kołysanki. Wychowawcy grup przygotowali dzieciom emblematy do zawieszenia na piersiach lub opaski na głowę z wizerunkiem misia. Wszystkie dzieci mogły śpiewać misiowe piosenki, słuchać wierszy i opowiadań, wykonywać prace plastyczne związane z tym wydarzeniem. Pojawił się też gość specjalny DUŻY PLUSZOWY MIŚ, który częstował naszych podopiecznych słodkościami, witał się z maluszkami i starszakami i był największą w tym dniu maskotką.  Na podsumowanie miłych chwil dzieci ustawiły się do pamiątkowej fotografii. Był to dzień pełen „misiowych niespodzianek”, które na długo pozostaną w pamięci Naszych milusińskich.