W czwartek 5 listopada w  naszym przedszkolu było wesoło i kolorowo ponieważ obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.

Był on okazją , aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, za których przebrały się wszystkie panie z naszej placówki. Tego dnia były zabawy wymagające znajomości treści bajek, między innymi rozwiązywanie zagadek lub rozpoznawanie bajek po rekwizycie. Przedszkolaki oglądały ulubione bajki, składały bajkowe puzzle oraz wykonywały bajkowe prace plastyczne.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych u dzieci. Wartościowe książki czy bajki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję , pamięć i bogacą słownictwo. Warto więc wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło  wszystkim przedszkolakom dużo radości.