Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe i uczą uniwersalnych wartości moralnych. Dlatego w naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień w uroczysty sposób. Od rana czekała na dzieci miła niespodzianka, którą było przebranie się pań w różnorodne postacie z bajek. Zadaniem dzieci było odgadnięcie za co przebrały się ich panie oraz z jakiej bajki pochodzi dana postać. Później czekały na przedszkolaków zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, rebusy i różnorodne konkursy. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w nich odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.  Warto czytać już małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!