Sport to zdrowia podstawa, a dla nas zabawa

Ruch jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych dziecka. Jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, postaw i umiejętności. Zabawy i gry ruchowe są ulubioną formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Mają duży wpływ na odprężenie nerwowe. Wprowadzają radosny nastrój, dobre samopoczucie, dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. Szczególnie ważne są na świeżym powietrzu. Środa 20-ty czerwca to dzień sportu w grupie Skrzatów. Dzieci na świeżym powietrzu po krótkiej rozgrzewce (przysiadach, podskokach, biegu w miejscu) przystąpiły do coraz trudniejszych zadań z zachowaniem sportowej rywalizacji i zasady fair-play. Chłopcy rozegrali mecz w piłkę. Może któryś z nich w przyszłości zasili naszą kadrę narodową. Dzieci przeżyły chwile pełne radości. Na koniec czekały na nich porcje frytek i napój.