W czwartek 13 października dzieci ze starszych grup wybrały się do Pelplina na teatrzyk pt. „Gafy czarownicy Fafy” w wykonaniu aktorów teatru „Atrybut”. Już od samego ranka w przedszkolu panowała radosna atmosfera, podekscytowane dzieci z niecierpliwością czekały na godzinę odjazdu autobusu. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce , przedszkolaki wygodnie zasiadły na fotelikach i przeniosły się w zaczarowany świat bajki. Podczas spektaklu nasze dzieci poznały Kubusia, miłego, grzecznego chłopca, prawdziwego przyjaciela, który zwalcza wszelkie zło oraz Ancymona, urwisa jakich mało i straszliwego śpiocha. Łączy ich przyjaźń lecz na ich drodze pojawia się czarownica Fafa, która płata im figle. Jednak mimo wielu perypetii, zaklęć i czarów czarownicy przyjaźń i dobro zwyciężają. Kolorowa scenografia , piękne, wesołe piosenki przeniosły nasze dzieci w świat fantazji. Dzieci czarowały razem z czarownicą Fafą, dzielnie ostrzegały naszego bohatera przed jej zasadzkami i bawiły się przy tym świetnie. Dowiedziały się też jak ważna w życiu jest zgoda i przyjaźń.