Jesień do doskonały czas na owocowo – warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad  odżywiania. W minionym tygodniu grupa Jeżyki poznawała jesienne dary z sadu i ogrodu. W sali pojawiły się kolorowe i pachnące owoce, a także kolorowe słoiki z przetworami na zimę. Dzieci poznawały  nazwy owoców, degustowały ich smaki, rozpoznawały po dotyku,dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.  Owocowa tematyka obecna była także podczas zajęć gimnastycznych, plastycznych i muzycznych. Przez cały tydzień śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki „Owocowa zupa”, którą wszystkie Jeżyki bardzo polubiły i nuciły podczas zabaw w przedszkolu.   Z niecierpliwością czekamy na następny tydzień, w którym poznawać będziemy warzywa.