Dnia 13 marca dzieci z grupy Biedronki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Starogardu Gdańskiego na przedstawienie pt. „Zielony Kopciuszek”. Był to interaktywny spektakl muzyczny, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniósł dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnowała jednak z marzeń. Zawsze przecież mogła liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Stawali oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoliła Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotkała wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chciał żyć w królestwie, nad którym unosił się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Wraz z dziećmi Książe szukał odpowiedzi na to pytanie. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomniało najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody. Utrwaliło i poszerzyło wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania nimi. Ponadto spektakl podkreślił, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazał negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze zagwarantował niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechami na twarzach powróciły do przedszkola.