Murarz domy buduje,
Tak dla wspólnej korzyści
wszyscy muszą pracować
mój maleńki kolego.

Przedszkolaki z grupy Skrzaty wybrały się do zakładu kowalskiego. Tatuś Antosi, który jest właścicielem zapoznał dzieci z pracą kowala i płatnerza. Skrzaty miały okazję zobaczyć wielkie palenisko, kowadła, kleszcze do przenoszenia rozgrzanego metalu oraz duże i małe młotki. Dowiedziały się w jaki sposób z metalu można zrobić różne ciekawe elementy np. do ogrodzeń. Największym zainteresowaniem cieszyły się zbroje rycerzy, hełmy i rękawice. Dzieci miały możliwość założyć je i zaprezentować się koleżankom i kolegom. Może któryś skrzat zostanie rycerzem lub płatnerzem jak Tatuś Antosi. Bezpośredni kontakt ze środowiskiem lokalnym oraz obserwacja ludzi wykonujących różne zawody to najlepszy sposób na rozbudzanie zainteresowań, a jednocześnie okazja do zdobywania nowych doświadczeń.