Dnia 14 marca dzieci z grupy Pszczółki i Misie wybrały się na wycieczkę do Pelplina na przedstawienie pt. ,, Rockandrollowy Kot w Butach”. Przedstawienie, to pełna piosenek muzyczna interpretacja znanej baśni Charlesa Perraulta. Michał, najmłodszy syn młynarza, nie otrzymał w spadku nic cennego… jedynie stare buty, które, jak się okazało, były zaczarowane. Gdyby o tym wiedział, na pewno by ich nie wyrzucił. Na szczęście odnalazł je kot. Od tej pory kot „już w butach” pomaga biednemu Michałowi w przezwyciężaniu złego losu. Młynarczyk dzięki nowej przyjaźni zdobywa zamek i rękę pięknej księżniczki. Spektakl odegrany został w rzadko spotykanej technice maski teatralnej ręcznie wykonanej przez techników plastyków. Wyrazista forma i żywa muzyka sprawiły radość małym widzom. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do przedszkola.