Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań, czas okazywania sobie wzajemnej miłości i życzliwości.

O tę świąteczną atmosferę w przedszkolu zadbały wszystkie grupy. Wykonywały świąteczne ozdoby, śpiewały kolędy i pastorałki, ozdabiały pierniczki, ubierały choinkę oraz uczyły się ról do jasełek.

Uroczystość jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w przedszkolu. Podczas występów przedszkolaki – mali aktorzy, przedstawiły swoją  opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. W pięknej świątecznej scenerii mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, we wspaniałych strojach przygotowanych przez rodziców. Prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Nasi artyści śpiewali kolędy i pastorałki oraz wykonywali układy taneczno – ruchowe. Na koniec dzieci złożyły życzenia Bożonarodzeniowe rodzicom i wręczyły upominki. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, podziękowała małym wykonawcom za piękne występy i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.