Kreatywne zabawy z wykorzystaniem skarbów jesieni to świetna propozycja aktywnego spędzania czasu w jesienne dni. Dzieci z grupy Pszczółki miały okazję poznać nową technikę plastyczną jaką jest mandala. Podstawowa forma mandali to rysunek na planie koła. Tworzenie mandali to świetna zabawa, która rozwija wyobraźnię, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową oraz pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Dzieci stworzyły wspólnie kolorową kompozycję wykorzystując zebrane dary jesieni. Była to wspaniała zabawa sensoryczna połączona z segregowaniem i przeliczaniem kolorowych liści, kasztanów, orzechów, szyszek i żołędzi. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły podczas tworzenia kolorowego obrazu na planie koła, a możliwość wykonania wspólnego dzieła dała dzieciom dużo radości i satysfakcji.