Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Ostatni tydzień września  zachęcił przedszkolaków   do spaceru po parku i ogródkach działkowych  by zobaczyć zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni. Pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne skarby do kosza. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych. Dzieci obserwowały  jak wyglądają działki o tej porze roku oraz jak przygotowuje się je do zimy. W trakcie wycieczki dzieci rozpoznawały znane im drzewa owocowe krzewy a nawet kwiaty. Dowiedziały się także ciekawych wiadomości na temat jesiennych prac w ogrodach. Z chęcią  wrócimy tam jeszcze, ale już wiosną.