W piątek nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość, którym był pan Wojciech Górski. Z okazji Światowego Dnia Kociewia, które obchodzone jest 10 lutego, postanowił przybliżyć nam nasz region. Pan Wojtek ciekawie opowiadał Kociewiu i gdzie dokładnie się ono znajduje. Na samym początku odśpiewaliśmy hymn Kociewia, a później pan opowiadał o tradycjach, zwyczajach związanych z naszym regionem. Pokazał nam również instrumenty typowe dla kapeli kociewskiej, a dziewczyny, towarzyszące naszemu gościowi zaprezentowały piękne  ludowe stroje. Dzieci mogły usłyszeć utwory i ,,gadki” wypowiadane w  gwarze kociewskiej. Największą atrakcją była jednak  możliwość zagrania na burczybasie, diabelskich skrzypcach czy korkach. Dzięki takim osobom jak pan Wojtek pamięć o Kociewiu jest wciąż żywa. Już coraz mniej osób posługuje się gwarą, chociaż my na co dzień, czasami tego nie świadomi, również używamy zwrotów tj. ,,jo”, ,,wejta”, ,,rychło”, ,,knap” oraz wiele innych pochodzących właśnie z gwary kociewskiej.

Mamy nadzieję, że naszym przedszkolakom podobały się zajęcia oraz zapamiętają, że naszą Małą Ojczyzną jest Kociewie, a oni są małymi Kociewiakami.