27 lutego grupę Zajączki odwiedziła pani Anna Ziołkowska, która zajmuje się między innymi sprawami ochrony środowiska. Zajączki dowiedziały się jak ważne i potrzebne jest segregowanie śmieci, gdzie należy je wrzucać a przede wszystkim do jakich pojemników. Przedszkolaki wiedzą , że papier wrzucamy do pojemnika niebieskiego, szkło do pojemnika zielonego, plastik i metal do żółtego a odpady z innych tworzyw wrzucamy do pojemnika szarego.Pani Ania przeczytała również bardzo pouczającą bajkę o,,Czerwonym Kapturku” w wersji eko. Dzieci w ramach pracy plastycznej wykonały wiele ciekawych obrazków z wykorzystaniem nakrętek od napojów. Zajączki stworzyły biedroneczki, pająki, pszczółki, kwiatki oraz ufoludki.Dzięki naszemu gościowi dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat segregacji śmieci i dbania o środowisko. Serdecznie dziękujemy pani Ani za ciekawe zajęcia oraz bardzo kreatywne i kolorowe prace artystyczne.