21.03.2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji oraz Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Mój ulubiony wiersz” organizowany przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Gniewie. Celem konkursu było popularyzowanie literatury pięknej oraz rozwijanie u dzieci postawy twórczej  i pobudzanie ich wrażliwości artystyczno-literackiej. Nasze przedszkole reprezentowało sześcioro uczestników. Przed zgromadzoną publicznością wiersze recytowali: Paulina i Daria z grupy „Słoneczka”, Helena z grupy „Motylki”, Marianna z grupy „Biedronki”, Hania z grupy „Żabki” i Milana z grupy „Jeżyki” .Uczestnicy konkursu wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze dziewczynki zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. I miejsce zdobyła Daria Grybek, II miejsce Helena Krawczyk, a miejsce III Hanna Dunajska. Dziękujemy rodzicom i paniom za przygotowanie dzieci do konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

rbt