W dniach od 21 do 24 października w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców z kręgu tematycznego ,,Kształtowanie pojęć matematycznych z wykorzystaniem darów jesieni”. Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka podczas pracy i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty swoich rodziców a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania z edukacji matematycznej takie jak ułożenie rytmu, przeliczanie, doskonalenie umiejętności klasyfikowania darów jesieni, stosowania liczebników porządkowych, porównywania liczebności zbiorów oraz rozwijanie mowy, zdolności muzyczno-rytmicznych a także sprawność manualną. Przy pomocy rodziców dzieci wykonywały przeróżne prace plastyczne a efekty można podziwiać na wystawach prac w przedszkolu.
Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działania. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w spotkaniu.