Dnia 19.05 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium.  Pokaz dla każdej z grup odbył się w specjalnej kopule w kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej.  Planetarium  jest to połączenie rozrywki z interesującą formą nauki.  Była to dla dzieci rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie. W  jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat  kosmosu i obejrzały seans multimedialny, który uświadomił dzieci jak  ważne są pory roku. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Dzieciom takie nietypowe zajęcia bardzo się podobały i sprawiły ogromną radość.