,,…chcesz zdrowym być jak ryba?
Jedz owoce i warzywa!
Do posiłku wodę pij
I na spacer szybko mknij…”
Od 18 do 22 listopada tematem przewodnim we wszystkich grupach przedszkolnych było: Moje zdrowie i bezpieczeństwo. Dzieci wzbogacały wiedzę o zdrowiu, nabywały umiejętności dbania o zdrowie, przyswoiły prawidłowe nawyki higieniczne. Wiedzą już jak należy się odżywiać, co jest dobre a co złe w żywieniu. Pamiętają także o zachowaniu higieny i częstym myciu rąk. Zdrowy styl życia to także codzienny pobyt na świeżym powietrzu. Realizując te treści we wszystkich grupach odbyły się spotkania z pielęgniarką Panią Małgorzatą Banach a w grupie Skrzaty z Panią Grażyną Kowalewską. Obie panie w ciekawy sposób odpowiedziały jak należy dbać o swoje zdrowie. Zwróciły uwagę, iż długie siedzenie przed telewizorem i komputerem jest również szkodliwe dla zdrowia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania. Dziękując wręczyły paniom pielęgniarkom piękne laurki. Następnie w salach przedszkolaki przygotowały kolorowe i zdrowe kanapki. Wszystkie samodzielnie zrobione zjadły z apetytem a w salach pozostał tylko zapach warzyw.