W środę 17 listopada w naszym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki etnicznej, ponieważ w tym dniu gościliśmy pana Sławka, artystę , pasjonata muzyki etnicznej, który przywiózł ze sobą ciekawe instrumenty. Dzieci poznawały ten rodzaj muzyki, sięgającej korzeniami zamierzchłej przeszłości , która ściśle wiąże się z obrzędami , rytuałami, zwyczajami i tradycją grup etnicznych , między innymi Aborygenów czy Nigeryjczyków. Nasz gość zaprezentował nam charakterystyczne dla tego gatunku muzyki instrumenty, o tak niezwykłych nazwach jak ,,didżeridu”, ,,kalimba” czy ,,rura deszczu”. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z ich budową , a także melodią jaką wydają. Największą frajdę sprawiła dzieciom możliwość gry na bębnach . Takie zajęcia są wspaniałą okazją , by uświadomić dzieciom jak ważna jest muzyka, bez względu na to na jakiej części kuli ziemskiej zamieszkują . Uczą również tolerancji dla odmienności. Pokazują , że muzyka otacza nas w każdym momencie życia i zachęcają do własnego komponowania muzyki , np. własnoręcznie wykonanymi instrumentami  o jeszcze bardziej niezwykłych nazwach, niż te poznane dzisiaj. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni!