W środę 10 maja przedszkolaki z grupy „Biedronek” i „Zajączków” odwiedziły Bibliotekę Miejską w Gniewie, w której miało się odbyć widowisko teatralne pt. „Na tropie afery, gdziesą litery?”. Dzieci stały się widzami przezabawnego spektaklu, w którym same także mogłybrać udział. Aktorki wcielały się w rolę znanych dzieciom postaci z bajek: Dziewczynki z zapałkami, królika z „Alicji w Krainie Czarów,” Jasia z bajki o „Jasiu i Małgosi”. Widowiskomiało na celu zachęcenie przedszkolaków do odwiedzania biblioteki, w celu wypożyczania książek i oczywiście ich czytania wspólnie z rodzicami lub samemu. Przedszkolaki bardzo chętnie włączały się do udziału w spektaklu, co sprawiało im wiele radości, aż sala rozbrzmiewała wesołym śmiechem i gromkimi brawami. Po tak wspaniałym widowisku dzieci wręczyły aktorkom i paniom bibliotekarkom podziękowania za zaproszenie na spektakli z uśmiechniętymi buźkami ,bezpiecznie wróciły do przedszkola.