Dnia 12 października mieliśmy przyjemność gościć w naszej placówce funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Gniewie. Dzieci z naszego przedszkola już od najmłodszych lat zapoznawane są z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa. To właśnie bezpieczeństwo dzieci na drogach i inne jego aspekty były przedmiotem spotkania dzieci z Policjantami. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się wobec obcych osób. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia „nie” w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o codziennej pracy policjanta. To było ważne wydarzenie przedszkolne, gdyż pozwoliło zrealizować nadrzędny cel wychowawczy i dydaktyczny naszej placówki, jakim jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy policjantom sier. sztab. Łukaszowi Jasińskiemu i mł. asp. Robertowi Stoba za kolejną ciekawą lekcję bezpieczeństwa.