Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci wiedzą, co ptaki powinny jeść i chętnie przynosiły do przedszkola dla nich pokarm. W przedszkolnym ogrodzie, mając do dyspozycji kilka karmników, z wielką radością wspólnie z paniami uzupełniały je ptasimi smakołykami. Chętnie wrzucały do karmnika różne ziarenka i zawieszały na gałązce słoninkę dla sikorek. Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają.