Przez cały  trzeci tydzień września przedszkolaki zapoznawały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku, poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, takich jak: przejście dla pieszych, droga wyłącznie dla rowerów, uwaga dzieci, sygnalizacja świetlna.  Zgodnie z  tematami zajęć grupy straszaków wybrały się na spacer  na skrzyżowanie  niedaleko przedszkola. Przedszkolaki obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim  uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu. Obserwowały też sporo znaków drogowych i próbowały odszyfrować ich znaczenie. Aby uzyskaną wiedzę wprowadzić w czyn przechodziły przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziły . Idąc na kolejne wycieczki dzieci będą ostrożne i będą pamiętały o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego.