Kiedy pożar, wielka trwoga,                                                                                                                                                                            Na sygnale pędzą szybko
Nie zawsze jest dobra droga,
A ratować trzeba wszystko!
Wczesnym rankiem, późną nocą,
Nie liczy się żadna zmiana
Służą ludziom swą pomocą,
Dzielni „rycerze Floriana!”

W dniach 8- 9 maja z okazji Dni Ochrony Przeciwpożarowej nasi przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały serdecznie przywitane przez Panów Strażaków, którzy chętnie zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przyjrzenia się gaszeniu prawdziwego pożaru oraz powrót wozem strażackim do przedszkola. Na twarzach małych przedszkolaków widać było promieniste uśmiechy zadowolenia. Dzieci w ramach podziękowania strażakom za tak miłe przyjęcie wręczyły strażakom pamiątkowe laurki oraz kwiaty. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy. Wizyta ta wzbogaciła wiedzę dzieci o wiadomości na temat ochrony przeciwpożarowej. Po odwiedzinach w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z nich zostanie strażakiem?