Śnieg zasypał pola, lasy.

Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci?

Kto?

Wiadomo małe dzieci!

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym mogą mieć one problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego o skrzydlatych przyjaciołach pamiętają nasze przedszkolaki. Dzieci chętnie uzupełniają karmnik ptasimi smakołykami – ziarenkami, słoniną i okruchami chleba. Takie działania dają im satysfakcję  i wiele radości, ale także niosą za sobą wspaniały walor edukacyjny. Dokarmiając ptaki, przedszkolaki uczą się odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, mają możliwość obserwacji ptaków, które przylatują do naszego karmnika. Dzieci teraz już bez trudu potrafią rozpoznać wróbelka, sikorkę, sójkę oraz gila. Dzięki naszej pomocy, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.