Kolorowe stroje, marzanna, gra na instrumentach i głośne okrzyki „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. – tak wyglądał przemarsz Przedszkolaków zorganizowany z okazji pierwszego dnia wiosny. Dzieci z grup przedszkolnych solidnie przygotowywały się do pożegnania zimy. 21 marca wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola przeszły ulicami miasta z Marzanną na czele. Dominowały kolory wiosny, zielone i żółte balony, wielobarwne kwiaty oraz cudowne nakrycia głowy – przepiękne wianki, kapelusze, czapeczki i opaski. Dzieci śpiewały piosenki o pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Przechodnie z zachwytem podziwiali nasz tradycyjny wiosenny korowód. Marzanna wróciła z dziećmi do przedszkola, aby tradycji stało się zadość została uroczyście pożegnana i wysłana na odpoczynek. Dzieci tego dnia zdobyły wiele ciekawych informacji na temat wiosny oraz uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do tej pory roku. Wszyscy z ogromną radością pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy najpiękniejszą porę roku – wiosnę!