W ramach realizacji zajęć kompleksowych „Poznajemy najbliższą okolicę” tematem, który zachwycił dzieci z grupy Biedronki i Żabki był „ sklep zoologiczny”. Przedszkolaki wybrały się na pieszą wyprawę do, której celem była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła im zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Mogły oglądać kolorowe rybki pływające w akwariach, papużki, świnki morskie, chomiki i króliczki oraz różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Przedszkolaki z grupy Zajączki udały się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego, aby tam przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. W obecności przedszkolaków pani fryzjerka na manekinie modelowała włosy i wykonywała przeróżne fryzury. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie palety z kolorowymi pasemkami włosów, a także testowanie różnorodnych suszarek i spinek. Niezapomnianym przeżyciem było także siadanie na regulowanym fotelu, którym można było jeździć, niczym na karuzeli wkoło, w górę lub w dół, przeglądając się jednocześnie w olbrzymich lustrach. Grupa Motylki odwiedziła kwiaciarnię. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Pan w kwiaciarni pokazała gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak tworzy się kompozycje kwiatowe. Bardzo dziękujemy za miłe, pouczające spotkania.