Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 23.01.2018r. odbył się w przedszkolu bal karnawałowy.  Już od ranka w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, kolorowe  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków ,dzielnych kowboi  ,roboty ,kościotrupy, Spider-Mana, Batmana, … trudno zliczyć ile bajkowych postaci pojawiło się na balu . Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  Wystrój sali wprowadzał wszystkich  w radosny nastrój oraz zachęcał  do wesołej zabawy. Przedszkolaki  świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach oraz licznych konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych .Był to bardzo wesoły dzień.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca wszyscy z żalem opuszczali salę balową. Bal umożliwił dzieciom  spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu  naszym przedszkolakom.