W karnawale, w karnawale

Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 9 lutego b.r. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił nam Pan Wiesław Igielski, grając i śpiewając nam przeróżne utwory. W przedszkolu było bardzo wesoło. Wystrój sal i sali balowej wprowadzał w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopaka i ślicznej dziewczynki. W czasie balu dzieci mogły w swoich salach napić się soczku oraz chrupać ciasteczka, paluszki, czy słodkie cukierki.
Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, Indianie, marynarze, królewny, motylki, policjanci oraz batman ze spidermanem, a także inne postacie z kreskówek opanowały w ten dzień naszą salę gimnastyczną. . Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. W trakcie balu dzieci bawiły się także w łapanie kolorowych baniek mydlanych wirujących po całej sali balowej.
Bal dostarczył wszystkim wiele radości. Następny bal karnawałowy już za rok… 🙂