1 października odwiedził nas Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku, który przedstawił bajkę pt. „Przygody krasnala Psikuska”. Była to interesująca i zabawna opowieść o perypetiach małego krasnala, który próbował odnaleźć swoje powołanie. Poprzez różne przygody i psoty bohater uczył dzieci jak należy zachować się, aby swoim postępowaniem nie sprawiać przykrości innym. Psikusek miał wielu przyjaciół, ale niestety lubił robić innym psoty i figle, które nie wszystkim się podobały. Niszczył grządki innym krasnalom, malował kropki biedronce na biało, a domek ślimaka ozdobił we wzory. Jakby tego było mało pomalował jeszcze czapeczkę Czerwonego Kapturka na kolor zielony i jajka Czajki w tęczę. Za karę Czajka zabrała Psikuskowi czapkę i oznajmiła, że odda ją, gdy Krasnal naprawi wszystkie wyrządzone szkody. Na szczęście Krasnal szybko zrozumiał, że jego psoty sprawiły innym przykrość i szybko naprawił psoty. Dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem.