„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

21 marca Przedszkolaki z Gniewu  z radością świętowały powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W naszym przedszkolu  przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się. W poniedziałek w przedszkolu królowały kolory: żółty i zielony zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. Świętowanie powitania Wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Wszystkie  przedszkolaki  wraz ze swoimi paniami    niosąc Marzannę   przemaszerowały  barwnym  pochodem  , trzymając  w  rękach  wiosenne  symbole oraz żółto –zielone balony. W  ten  sposób  dzieci    wyraziły  swoją  radość  z  przyjścia  nowej pory  roku. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda ,nie zabrakło również wesołych piosenek i radosnych okrzyków na pożegnanie zimy. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre!!