Jesień to doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory i kształtowanie u dzieci prawidłowych zasad odżywiania. W naszej sali pojawiły się kąciki pełne pachnących warzyw i owoców a także kolorowe słoiki z przetworami na zimę. Dzieci poznawały nazwy warzyw i owoców, degustowały ich smaki, rozpoznawały po dotyku, dowiadywały się jaki wpływ mają na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Jeżyki wybrały się do sklepu ,,Biedronka”, aby zapoznać się z ofertą działu owocowo-warzywnego i utrwalić nazwy mniej znanych owoców i warzyw. Urządziliśmy sobie w naszej grupie owocową ucztę, a na zakończenie tygodniowych zajęć poświęconych wyżej wymienionej tematyce-samodzielnie i z wielką uciechą wykonaliśmy pyszny, zdrowy i kolorowy koktajl owocowy.