16 lutego odbyły się w naszej placówce zajęcia z robotyki i programowania dla grup 5-6- latków. Gościliśmy Panią  Annę Ziołkowską która dzięki grantom finansowym pochodzącym z firmy Mikrostyk w Gniewie w ramach programu „Mikro-innowacje społeczne” oraz „Giving Circle” organizowanemu przez Fundację Pokolenia przeprowadziła dla dzieci warsztaty z programowania. Dzieci pracowały na zestawach klocków Lego Education, m.in. Lego WeDo oraz zestawy Wonder Dash i Dot. Na zajęciach przedszkolaki w grupach tworzyły zgodnie z instrukcją  Aligatora, dzięki wejściu USB robot  stworzony z elementów  został podłączony do komputera i po zaprogramowaniu wprowadzony w ruch. Mali konstruktorzy pracowali z zaangażowaniem i w skupieniu budując swoje modele.