Dnia 26.10.2016 roku dzieci z grupy Biedronki, Motylki i Jeżyki wybrały się na wycieczkę do kina w Kwidzynie na bajkę animowaną pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych” 3D. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem zajęli wygodne miejsca w fotelach i z okularami na nosie przenieśli się w bajkowy świat zwierząt. Z obejrzanej historii dzieci dowiedziały się, że gdy nie ma tylko właścicieli zwierzaków w domu to prowadzą one swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.