Dnia 21 października dzieci z grupy Biedronki i Pszczółki odwiedził niezwykły gość: Pan Karol Niemiec. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na spotkanie. W ramach programu „Sowy Pomorza” z wielką fascynacją przedstawił dzieciom sporo ciekawostek na temat życia sów. Zdradził kilka ptasich tajemnic oraz pokazał zdjęcia różnych gatunków sów. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu. Pan Karol pokazał przedszkolakom jak należy obserwować ptaki, żeby ich nie spłoszyć. W tym celu zaprosił dzieci do namiotu obserwacyjnego. Przedszkolaki miały również możliwość zobaczenia jak wyglądają budki dla sów oraz dowiedziały się, że jedna z takich budek znajduje się w naszym parku miejskim. Dzieci mogły też sprawdzić swoją spostrzegawczość szukając sów na obrazku. Przekonały się, że nie jest łatwo zobaczyć sowę w jej środowisku naturalnym.

Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka. Pan Karol wykonał dzieciom pieczątki „tatuaże” z wizerunkiem sowy. Dzieci były zachwycone. Przedszkolaki podziękowały panu ornitologowi wręczając pamiątkową laurkę i kwiatka.