Dnia 1 marca 2018 nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość: pan leśniczy Mariusz Toczek. Przedszkolaki oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Pan Mariusz opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Przedszkolaki mogły dotknąć skóry dzika, czy prawdziwego poroża jelenia. Leśniczy przedstawił również przykłady zachowania się lesie ze wskazaniem, jaki sposób jest właściwy i najbardziej prawidłowy. Pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków zwierząt. Na koniec spotkania również dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Na zakończenie dzieci podziękowały panu leśniczemu za wizytę wręczając pamiątkowe laurki.