„DASZEŃKA” -Taki tytuł nosił spektakl teatralny, na który wybrały się cztery grupy przedszkolaków z gniewskiej placówki dnia 23 października 2018 roku . „ZAJĄCZKI „, „MISIE” ,”JEŻYKI ” i „SKRZATY ” już od wielu dni przygotowywały się do tej wycieczki. Dzieci autokarami udały się do pelplińskiego Domu Kultury , w którym występowali zaproszeni aktorzy .Przedstawienie opowiadało o przygodach małego pieska, jego psotach, harcach i przyzwyczajeniach. Aktorki animowały kukiełkami i marionetką Daszeńki. Zapraszały dzieci z widowni do udziału w niektórych scenach. Widzowie mieli  też okazję pogimnastykować się z aktorami i kukiełkami. Wracając do Przedszkola pełni wrażeń, korzystały ze smakołyków zgromadzonych w plecakach . W przedszkolu czekał już smaczny obiad i pozostałe grupy, które były ciekawe wrażeń z teatrzyku .