Każdy z nas wie jak ważne jest dbanie o czystość, a zwłaszcza o czystość naszej planety. 4 października najstarsze dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w 6. edycji #SprzątamyDlaPolski. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezes Rady Ministrów.

Mimo lekkiego wiatru dzieci wraz z paniami udały się na spacery by posprzątać nasze miasteczko. Wszyscy z zapałem i zaangażowaniem sprzątali najbliższe okolice przedszkola, place zabaw i podwórka. Dzięki takim akcjom kształtujemy w dzieciach postawy proekologiczne. Poprzez konkretne działanie zwracamy uwagę społeczeństwa na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o nasze lokalne środowisko.

Warto podczas codziennego spaceru, czy wspólnej drogi do przedszkola ponieść leżące ,,śmieci”. Małe zmiany dokonywane na co dzień przez każdego z nas, w miejscu gdzie mieszkamy, uczymy się, pracujemy i wypoczywamy, skutkują ograniczaniem odpadów w dużej skali – całej naszej planety i ochroną ograniczonych zasobów Ziemi.

Skip to content