,,Dzień Majowy”

W pewien piękny dzień majowy zebrały się mądre głowy. Bardzo długo rozmawiali , losy kraju omawiali. Chcieli by się lepiej żyło , by nic ludzi nie martwiło. W końcu wszyscy uzgodnili , jak Polacy będą żyli. Spisano prawa i zasady , obowiązki ustalono. A tym samym w naszym kraju , ład w narodzie wprowadzono. Praw i zasad zbiór spisany Konstytucją nazywany.

W naszym przedszkolu , podczas tygodniowego cyklu zajęć , podjęte były działania mające na celu uczczenia obchodzonych w maju Świąt Państwowych : 1 maja-Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi, 3 maja- Uchwalenie Konstytucji 3 maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych oraz budowania dziecięcej wiedzy o ojczyźnie. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki na zajęciach wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik : mapę Polski, flagę i godło . Poznały też wydarzenia historyczne związane z Konstytucją 3 Maja. Wzbudzanie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia przeszłości i teraźniejszości naszej Ojczyzny. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.