,, Kacper, Melchior i Baltazar
na własnych ramionach.
Betlejemska gwiazda drogę
prosto im znaczyła.
I choć droga trudną była
Mędrców nie zmęczyła”.
W świąteczny poniedziałek 6 stycznia, dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym podczas mszy świętej dla dzieci o godzinie 11:00. Święto Trzech Króli nazywane również Świętem Objawienia Pańskiego nawiązuje do wydarzeń biblijnych, a dokładniej do narodzin Jezusa w Betlejem, dokąd zmierzali Trzej Mędrcy. Drogę wskazywała im gwiazda betlejemska. Każdy z królów ofiarował coś Dzieciątku-kadzidło, złoto i mirrę.
Występy dzieci bardzo podobały się widzom zebranym na mszy świętej. Aniołowie, Gwiazdeczki, Święta Rodzina, Pastuszkowie a nade wszystko Trzej Królowie stali się głównymi bohaterami tego dnia. Ich piękne wierszyki i ślicznie zaśpiewane kolędy na długo zostaną w naszej pamięci. Po wspaniałym występie przedszkolaki dołączyły do Orszaku Trzech Króli, który przemierzał ulicami miasta.