„Niepodległość -trudne słowo
Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu? Kto mi wytłumaczy?
Tak to słowo bardzo ważne
Niepodległość znaczy wolność,słowo najpiękniejsze…”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek do polskich symboli narodowych. Dzień Niepodległości obchodzony w przedszkolu w piątek 8 listopada był bardzo radosnym dniem i mamy nadzieję, że zapadnie na długo w pamięci naszych ,,Małych Polaków”.
Wszystkie dzieci i panie przyszły do przedszkola tego dnia ubrane w uroczyste i odświętne stroje galowe, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach ojczystych. W każdej grupie odbyły się zajęcia dotyczące Święta Niepodległości. Dzieci wiedzą już co oznacza słowo „niepodległość” i jak długo Polacy musieli o nią walczyć, znają Polskie symbole narodowe i śpiewają Hymn Polski a także są dumni z tego, że są małymi Polkami i Polakami. Dokładnie o godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali gimnastycznej przy ogromnej biało-czerwonej fladze i dumnie przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn. Była to wzruszająca i podniosła chwila dla wszystkich. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknie zaśpiewanej piosenki ,,Co to jest Niepodległość w wykonaniu Rozalki a a także pieśni ,,Dla Ciebie bije me serduszko Polsko” w interpretacji przedszkolnego zespołu wokalnego „Serduszka”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.