4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten w naszym przedszkolu został poświęcony właśnie Im w hołdzie za trud i narażanie życia. W podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego życia i mienia. Przedszkolaki na zajęciach zdobyły dużo wiadomości o niebezpiecznej i bardzo potrzebnej dla społeczeństwa pracy strażaków. Jednym z celów było także nauczenie najmłodszych dbałości o własne bezpieczeństwo ,aby każde dziecko wiedziało pod jaki numer zadzwonić , kiedy dzieje się coś złego oraz jak  prawidłowo zareagować. Naszą tradycją były coroczne wizyty w OSP Gniew , podczas których dzieci oglądały sprzęt strażacki , składały osobiście  życzenia i wręczały własnoręcznie wykonane laurki. Niestety w tym roku również nie mogliśmy odwiedzić strażaków, mamy jednak nadzieję , że za rok się zobaczymy!