22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, święto to jest obchodzone w naszym kraju od ponad 30 lat. To właśnie jest ten czas , aby zastanowić się jak chronić nasz ,,wspólny dom’’- naszą planetę. Dzieci z naszego przedszkola w piątek 21 kwietnia miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci i recykling. Przedszkolaki oceniały co czuje Ziemia gdy o nią dbamy , a także jakie odczuwa emocje gdy jest niszczona. Wybraliśmy się w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była nasza planeta. Nie zabrakło pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej oraz w dzieci w praktyczny sposób pokazały , że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku przedszkola. Wychowanie w duchu eko kształtuje wśród dzieci wrażliwość, odpowiedzialność a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą.

Ziemio! Nie chcemy abyś była zniszczona , chcemy żebyś była cała zielona , więc przysięgę Ci składamy , że zniszczyć Ciebie nie damy!!!

rbt