,,Choć przedszkolak nie jest duży  to przyrodzie wie jak służyć”…

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto- Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu  wszyscy powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o naszej planecie . Z tej też okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Rozmawialiśmy jak chronić nasz,, wspólny dom’’ i jak pomóc ziemi , aby była czysta , zdrowa i piękna. Dzieci wypowiadały się na temat segregacji śmieci, oszczędzania wody oraz o ochronie zwierząt i roślin. Rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania z quizu przyrodniczego i wykonywały piękne prace plastyczne.  Nie zabrakło też piosenek ekologicznych oraz wspólnych zabaw i pląsów. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy lub medale za uczestnictwo w tym  ważnym wydarzeniu , po czym zgodnie obiecały dbać o naszą planetę.