,,Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.

Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.

Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.

A czerwone dziś serduszko Tobie podaruję”.

Każdy człowiek lubi czuć się kochanym i docenianym. Dzieci też mają swoje pierwsze przedszkolne przyjaźnie a nawet miłości. Walentynki to okazja to okazywania sobie uczuć. Dlatego wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na czerwono a sale przystrojone były serduszkami.  Towarzyszyły nam  one przez cały dzień. Dzieci opowiadały o miłości, o tym kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Przedszkolaki wykonały różnorodne prace plastyczne, których motywem przewodnim były serduszka. Cały dzień upłynął  na walentynkowej zabawie: konkursach, zagadkach, zabawach przy muzyce, tańcu z czerwonym balonem oraz słodkim poczęstunku. Dzieci wręczyły sobie nawzajem Walentynkę. Z tej okazji zrobiono wiele wspólnych pamiątkowych zdjęć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało pysznego lizaka i balonik. Wszystkim życzymy dużo miłości!!