„Walentynki! Ach, Walentynki! Nie trzeba tego zbyt serio brać,
Ale fajnie jest w upominku. Serduszko dostać albo dać!”

Dzień 14 lutego w przedszkolu w Gniewie upłynął nam pod znakiem serduszek. Walentynki to okazja do zorganizowania  w przedszkolu wspaniałych zabaw. Tego dnia kolor czerwony zdominował nie tylko stroje dzieci i personelu  ale także zabawy, piosenki, zdjęcia, wystrój sali i holu głównego. Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć. Przedszkolaki zostały zapoznane z historią i tradycją obchodzenia zwyczaju św. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi serduszkami i balonami, wykonały walentynkę dla ukochanej osoby.  W tym dniu  każde dziecko otrzymało walentynkę i pysznego lizaka a  wychodząc z przedszkola dzieci zabierały do domu  czerwony balonik w kształcie serca.  Walentynki upłynęły nam w radosnej, miłe, przyjaznej atmosferze.