9 października grupy „Słoneczka” i „Motylki” – starszaki z naszego przedszkola,  odwiedziły Stację Dobrego Czasu w Tczewie.  W zaadoptowanej pracowni laboratoryjnej dzieci zapoznały się z tajnikami zawodu chemika. Wcześniej zawarły kontrakt, w którym zobowiązały się do właściwego zachowania w pracowni oraz założenia fartuszków, rękawiczek oraz ochronnych maseczek. Celem warsztatów stało się rozbudzenie zainteresowań dzieci, kształtowanie wiary we własne możliwości poznawcze oraz chęć odkrywania nowych zjawisk.   Osobiste zaangażowanie uczestników w zajęcia miało miejsce  poprzez eksperymenty i doświadczenia wykonywane przez nich samodzielnie, zgodnie z instrukcjami pani prowadzącej zajęcia.  Wszystkie doświadczenia pozwoliły pokazać dzieciom, czym jest chemia i jak wygląda praca chemika w laboratorium. Wielka frajda spotkała nasze przedszkolaki w pokoju zabaw, gdzie czekały na nie zjeżdżalnie, basen kulkowy, interaktywne gry oraz różne kąciki zabaw. Była to niezwykła lekcja i świetna zabawa, którą nasi milusińscy będą długo pamiętać!