12 maja grupa „Zajączki” odwiedziła Bibliotekę Miejską w Gniewie, by wziąć udział w zorganizowanych tam warsztatach plastycznych. Celem warsztatów był rozwój kreatywności , sprawności manualnej dzieci, poznanie różnych technik plastycznych, zabawa poprzez sztukę czy umiejętność pracy samodzielnej i w grupie. Najważniejszym jednak aspektem okazało się rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni podczas czytania bajek i opowiadań a przy tym stworzenie własnej zakładki do książki. Nasze kochane przedszkolaki z wielkim zapałem pracowały przy stoliczkach z różnymi materiałami plastycznymi. Dzieci miały do dyspozycji kredki, nożyczki, kleje, różnego rodzaju konfetti, wzorki w różnych kształtach, tasiemki. Trzeba było wykazać się wielką precyzją, cierpliwością i starannością. Nasze dzielne „Zajączki” poradziły sobie znakomicie bawiąc się przy tym wspaniale. Efektem ich pracy powstały piękne , kolorowe zakładki.
Podczas wykonywania prac plastycznych przez dzieci widoczne było zaangażowanie oraz chęć osiągnięcia celu. Pozwoliło to na stworzenie pięknych zakładek , przy czym dzieci wykazały się pomysłowością. „Zajączki” uśmiechnięte wróciły do przedszkola. Był to dzień pełen radości i wspólnej zabawy.