Z okazji Tygodnia Bibliotek w środę 10 maja oraz w czwartek 11 maja przedszkolaki z grup „Słoneczka” oraz „Żabki” odwiedziły Bibliotekę w Gniewie. Miały tam miejsce niezwykłe zajęcia – zajęcia z bajkoterapii. Bajkoterapia to metoda, którą wykorzystuje się do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeśli opowieść ma zainteresować dziecko, musi obudzić w nim ciekawość i uruchomić jego wyobraźnię, musi pomóc dziecku w rozwijaniu jego inteligencji, porządkowaniu uczuć oraz dotyczyć jego problemów i trudności, z jakimi się boryka.
Zajęcia prowadziła przemiła pani Kamila, która przeczytała dzieciom Bajeczkę o Małym Pajączku i wspólnie z przedszkolaczkami podjęła dyskusję o dobrym i złym zachowaniu. Była dobra zabawa, taniec oraz bajkowa rewia mody.
Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.